Aktualitātes>Ideju konkursa „20 000 EUR Turības studentam” vieslekciju ciklu turpina Artis Dzērve

Ideju konkursa „20 000 EUR Turības studentam” vieslekciju ciklu turpina Artis Dzērve (0)

Trešdien, 26. februārī, plkst. 17.30 Biznesa augstskolas Turība C214. auditorijā norisināsies jau otrā vieslekcija, lai palīdzētu Tev sagatavoties ideju konkursam „20 000 EUR Turības studentam”. Vieslekciju „Video – no idejas līdz rezultātam” vadīs multimediju mākslinieks Artis Dzērve, kurš ikdienā strādā ar dažādiem medijiem – video, audio, 2D un 3D animācijām, integrē savus darbus vidē uz skatuves un scenogrāfijā.

 

Vieslekcija tikai Turības studentiem iepriekš aizpildot pieteikuma anketu.
26. februārī reģistrācija lekcijai notiks no plkst. 17.00, uzrādot  BAT ISIC vai BAT Studenta apliecību.

Vieslekcijas laikā tiks apskatītas šādas tēmas:

  • Video - īss ieskats vēsturē.
  • Radīšanas procesa galvenais pamatelements - “IDEJA”.
  • Pieraksti un skices līdz kadru plānam.
  • “WORKFLOW” jeb pareiza darba plānošana.
  • Filmēšanas tehnika.
  • Montāžas tehnika un aplikācijas.
  • Bilde un skaņa.
  • “POSTPRODUCTION” jeb pēcapstrāde.
  • “UPLOAD” kanāli, datu pārnešana un kompresija.
  • Kopsavilkums - raksturīgākie klupšanas akmeņi un kā no tiem izvairīties.

 

Vieslektora sniegtās zināšanas Tev palīdzēs labāk sagatavot savu pieteikumu konkursam (vairāk par konkursa noteikumiem var uzzināt ideju konkursa „20 000 EUR Turības studentam” nolikumā).

Arta Dzērves lielākie darbi vidē ir ikgadējās video mappinga projekcijas uz Operas ēkas fasādes, kas pagājušajā gadā tika apbalvotas kā gada labākais audiovizuālais noformējums. Lielākie darbi uz skatuves ir “Oņegins” Dailes teātrī, par ko arī pagājušajā gadā tika nominēts teātra gada balvai „Spēlmaņu nakts”, un balets “Karlsons lido atkal” LNO. Kā video mākslinieks jeb VJ Artis Dzērve ir strādājis ar vietējiem un pasaules top dīdžejiem, kā arī ar daudzām pazīstamām mūzikas grupām un apvienībām.  

Lai studenti iedvesmotos no sabiedrībā zināmiem profesionāļiem, gūtu jaunas zināšanas un prasmes un labāk sagatavotos dalībai konkursā „20 000 EUR Turības studentam”, līdz pat 2014. gada maijam tiks rīkots nozaru pārstāvju vieslekciju cikls. Vieslekciju laikā augstskolas studenti gūs lietderīgus padomus par tēmām, piemēram, radošu ideju ģenerēšana, video veidošanas pamatprincipi, prezentācijas sagatavošana, oratora māksla un pārdošanas prasmes.

Atgādinām, ka no 2014. gada 9. maija līdz 2014. gada 19. maijam ikvienam konkursa pretendentam jāreģistrē savu dalību un ideju elektroniskā pieteikuma formā augstskolas mājas lapā www.turiba.lv, materializējot savu ideju vienā no šādām formām - video ar ilgumu līdz 3 minūtēm, pievienojot hipersaiti uz youtube.com kanālu, vai prezentāciju (ne vairāk kā 10 slaidi) latviešu vai angļu valodā.

24.02.2014

Nodarbību saraksts