Par TV studiju

    2010. gada 21. jūlijā Biznesa augstskolā Turība tika atklāta Sabiedrisko attiecību fakultātes TV studija!

Studijā ir veikta skaņas izolācija, ievilktas nepieciešamās elektroinstalācijas, veikti akustiski uzlabojumi, uzstādītas kameras, prožektori, iekārtots filmēšanas stūris, televizors, datortehnika. Daļa no studijas telpas aprīkota ar nepieciešamo tehniku un daļa iekārtota kā auditorija, lai vienlaikus varētu notikt gan lekcija, gan praktiskā nodarbība.
Studenti šajā telpā var veidot multimediju preses relīzes, audiofailus, fotogrāfijas, uzņemt video, filmas, pēc tam tās arī demonstrēt kursa biedriem.

Studijā turpmāk notiks studentu filmu, fotogrāfiju un mūzikas skates, kas jau ir obligāts noteikums specializācijā “Vizuālā komunikācija”.

Sākot ar 2010. gada septembri, Sabiedrisko attiecību fakultātes studenti TV studiju izmanto praksē. Kā stāsta Andris Pētersons, Sabiedrisko attiecību fakultātes dekāns, “mūsu studenti arī līdz šim bijuši aktīvi un radoši dažādu materiālu veidotāji, tikai nu viņiem vairs nebūs jāmeklē piemērota telpa, aparatūra un programmatūra, lai materiālu izveidotu. Īpaši patīkams šis jaunums ir tiem studentiem, kuri izvēlējušies bakalaura programmas “Sabiedriskās attiecības” specializāciju Vizuālā komunikācija. Tomēr mūsu radošie pasniedzēji, piemēram, režisore Zigrīda Ezeriņa, modes māksliniece Baiba Ripa veidos mācību praktiskos uzdevumus arī pārējo specializāciju (Pasākumu organizēšana, Modes menedžments un Sporta komunikācija) studentiem tā, lai ikvienam būtu iespēja strādāt šajā studijā. Studenti varēs kļūt par TV sejām, operatoriem, režisoriem tepat, augstskolā”.

Jānis Rušenieks, TV režisors ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi šajā jomā, kurš ir arī Sabiedrisko attiecību fakultātes pasniedzējs: “TV studija ir nepieciešama, lai studentiem tiktu dota iespēja vēl vairāk izkopt un attīstīt savu talantu vizuālās komunikācijas jomā. Jau iepriekšējos gados, kad strādājām bez šādas studijas, studenti pierādīja, ka viņu radošās idejas neatpaliek no pasaules līmeņa, nepieciešamas vien labākas tehniskās zināšanas. Un tās attīstīsim, turpmāk strādājot jaunajā studijā.”

Studijas atklāšanas pasākumā piedalījās arī Sabiedrisko attiecību fakultātes absolvents, LTV1 redaktors Toms Kalnītis: ”Es mazliet apskaužu jūs, topošie studenti, ka jums būs iespēja audiovizuālās tehnoloģijas apgūt šajā telpā! Jau manā studiju laikā pasniedzēji spēja ieinteresēt par šo jomu tik ļoti, ka arī vairāki mani kursabiedri strādā televīzijā, veido video sižetus. Un nu pasniedzēju zināšanas, spēju iedvesmot papildinās arī tehniskais nodrošinājums!”

“TV studija būs ieguvums arī tiem studentiem, kuri izvēlēsies studēt “Starptautiskās komunikācijas vadību”. Studenti varēs filmēt un montēt materiālus, lai nosūtītu draugiem un projektu partneriem citu valstu augstskolās,” stāsta Valdis Tilgalis, programmas “Starptautiskā komunikācijas vadība” direktors.

Sabiedrisko attiecību fakultātes TV studijas izveide ir pirmais solis ceļā uz Turības studentu televīziju, kurā tiks raidītas studentu veidotas ziņas par notikumiem augstskolā un citviet.

Turības Sabiedrisko attiecību fakultātes studenti studiju laikā attīsta savas radošās spējas ne tikai audio un video komunikācijas jomā, bet arī citās jomās. Studenti jau vairākus gadus piedalās teātra izrāžu veidošanā studiju kursā Režija, ko vada Z.Ezeriņa: pērn tika veidots mūzikls “Kaķu kabare”, bet šogad,- izrāde “Aizlauztā korsete” E.Smiļģa muzejā.

Biznesa augstskolas Turība Sabiedrisko attiecību fakultātē var studēt 1. līmeņa, bakalaura, maģistra un doktora studiju programmās.