Vieslekcija: Prasme pārdot – iedzimts talants vai iegūstama prasme? (2)

12/02/2013
Ivita
13.02.2013 10:47

Paldies , man ļoti,ļoti patika.

Daudz ko jaunu par sevi uzzināju .

Paldies !

Uldis
12.02.2013 13:49

Lekcijā bija runa par personību tipiem, tomēr no savas pieredzes teikšu, ka tas ir nosacīti. Atliek cilvēkam nokļūt citā vidē, un, manuprāt, šie personības parametri mainās. Mēs neesam viendabīgi (nu, varbūt kāds ir- kāds, kas līdz galam nav sevi atklājis).

Līdzībās domājot, iedomājieties aktierus, kuri tēlo kādas noteikta rakstura lomas, un mēs esam pieraduši, ka tas tā ir. Bet, paklausoties pašu aktieru domas un dzīvesstāstus, secināms- daudzus no viņiem tracina šīs vienveidīgās lomas, kurās tie tiek atkal un no jauna ekspluatēti (jo iepatikušies režisoriem un sabiedrībai). Protams, daļa publikas pēc tam ir sašutusi, ka uz ekrāna redzētais neatspoguļojas patiesajā dzīvē vai arī tas notiek gluži pretēji iepriekš lolotajiem priekšstatiem. Un daļa aktieru pēc pozitīvo varoņu sērijas tik ļoti labprāt, šķiet, izvēlas izdevību nospēlēt kādu ļaundara lomu.

Tā arī mēdz būt sadzīvē- cilvēkus tracina tiem kā sava veida lamatas izliktie zīmodziņi par personības tipiem un lomām, jo viņi tā ir jutušies tikai pie noteiktiem apstākļiem un noteiktās sadzīves situācijās. Bet izrauties no šiem priekšstatiem izdodas tikai retajam. Labāk ir pētīt to, pie kādiem apstākļiem noteiktas personas mainās un kādos tās jūtas viskomfortablāk- bet tas jau ir darbs ar konkrētām personībām.

Komentāri: